"Ey Türk milleti, sakın korkma, endişelenme"

Bursa'nın Gemlik ve Nilüfer ilçelerinde MHP genişletilmiş ilçe divan toplantısında partiye yeni üye olan bin 148 üyeye rozet takıldı. Törende konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Üç Hilal gönüllerden düşmeyecek, davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir. El birliğiyle, güç birliğiyle bekamıza gölge düşürmeyeceğiz. Birlik ve dayanışma irademize zarar verdirmeyeceğiz. Bunun için diyoruz ki, " Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka " dedi.
Bu haber 2018-03-12 14:09:13 eklenmiştir.
Her türlü şikayet için E-Mail : cesurgazete@gmail.com

 

BÜYÜKATAMAN, " Ey Türk milleti, sakın korkma, endişelenme, tasalanma, kaygıya, paniğe düşme.  Yurdumuzun, ülkemizin, vatanımızın üstünde tüten en son ocak Milliyetçi Hareket ortadan kalkmadan bu şafaklarda yüzen al sancağımız, milli varlığımız ortadan kalkmaz. Bağımsızlığımızın simgesi olan bayrağımız ve onun temsil ettiği Türk milli varlığımız sönüp yok olup gitmez " diye konuştu.

 

 

 

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, " Terörle mücadele konusunda hükümetin sonuna kadar yanındayız. Münbiç ve devamında Kandil'e Türk bayrağı dikilene kadar sürmesini diliyor ve destekliyoruz " dedi.

 

Partisinin Bursa'nın Gemlik ve Nilüfer ilçe teşkilatlarının düzenlediği genişletilmiş ilçe divan toplantısına katılan Büyükataman, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı, gazilere de acil şifalar diledi.

 

Zeytin Dalı Harekatı'nın geç kalınmış olmasına rağmen fiiliyatta olması gereken bir harekat olduğunu vurgulayan Büyükataman, " Terörle mücadele konusunda hükümetin sonuna kadar yanındayız. Münbiç ve devamında Kandil'e Türk bayrağı dikilene kadar sürmesini diliyor ve destekliyoruz " dedi.

 

 

SEÇİM BARAJI ARTIK 50+1 OLMUŞTUR 

MHP ile AK Parti arasındaki seçim ittifakıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Büyükataman, "1991 yılından bu tarafa yapılan seçimlerin bir çoğunda yasal olmayan seçim birliktelikleri hep olmuştur. Bu bir nevi hileli seçim birlikteliğidir. Tek parti listesinden seçilen milletvekilleri Meclis'e girdikten

sonra kendi partilerine geçiş yapıyorlardı. Şimdi bu durum yasal bir zemine geldi. MHP'yi baraj altında kalacağı dedikodularıyla yıpratmaya kalkışanlar şimdilerde seçim barajı sıfırlansın açıklaması yapıyorlar. Bu birliktelikle seçim barajı artık 50+1 olmuştur" ifadesini kullandı.

 

MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz da parti yönetimi olarak üyelerin ve Gemlikliler'in hakkını her platformda kollamaya ve korumaya devam ettiklerini bildirdi.

 

Konuşmaların ardından partiye üye olan 187 kişiye rozet takıldı. Toplantıya, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, MHP Gemlik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Kapyalı, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

 

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ İNŞALLAH BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ" 

Germlik'in ardından  MHP Nilüfer ilçe teşkilatının ev sahipliğinde gerçekleştirilen üye katılım törenine katılan Büyükataman "Cenab-ı Allah'a bizleri kavuşturduğu için şükrediyorum. Mill” coşkunun, millet sevdasının sağanak olup yağdığı, yüreklerdeki umutların hilaller eşliğinde dile geldiği bu tablo karşısında son derece bahtiyarız ve kıvançlıyız.

 

 

Aynı ufka odaklanarak, saflarımızı sıkılaştırarak, el ele, tam bir inanmışlık göstererek Türkiye'nin geleceğini inşallah birlikte inşa edeceğiz. 

 

 

Milliyetçi Hareket, Türk milletinin birliği, kardeşliği, refahı, mutluluğu, huzurlu ve onurlu geleceği için 49 yıldır devam eden yürüyüşünde her geçen gün güçlenmektedir" açıklaması yaptı

 

Büyükataman şunları söyledi: "Bugün geldiğimiz tarih” yol ayrımında Türkiye'nin karşısındaki tehlike, tehdit ve tuzaklardan, millet ve devlet olarak bekamızı tehdit eden gelişmelerden ve süreçlerden endişe duyan, bu milleti ve vatanı gönülden seven, yüreği Türkiye heyecanıyla çarpan herkesin birleşeceği siyasi çatı Milliyetçi Hareket'tir. 

 

 

Türkiye'nin geleceğinden endişe duyan herkesin artık karar vermesi, duruşunu ve tavrını ortaya koyması, bu bakımdan kaçınılmaz bir mill” görevdir. 

 

 

Gelinen bugünkü noktada Türkiye sevdasını gönlünde bir bayrak gibi dalgalandıran herkesin siyasi sahaya çıkması, Türkiye'nin ve demokrasimizin geleceğine sahip çıkmak için üzerine düşeni yapması, büyük Türk milletine, Türk tarihine karşı bir vatanseverlik ve namus borcu olarak görülmelidir. 

 

 

Bu tarih”, mill” görev ve sorumluluk şuuru ile hareket ederek bugün Milliyetçi Hareket saflarında yerini alacak çok değerli şahsiyetlerin aramıza katılması büyük bir mutluluk ve heyecan vesilesidir. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, vatan, millet yolunda yapacakları hizmetlerde üstün başarılar diliyorum. 

 

 

Gazete sütunlarında " MHP'de istifa çatlağı " sözlerini silah gibi kullanan dönekler, sağı solu arayıp içimizi bulandırmaya çalışan müflisler gelsinler de bu coşkuya şahit olsunlar.

 

 

Milliyetçi Hareket; dürüst ve namuslu siyaseti ilke edinmiş; yalanın ve ucuz popülizmin siyasi ahlakla bağdaşmayacağına inanan bir siyasi anlayışın temsilcisidir. Ayağı yere basmayan vaatlerle ümit ve hayal ticareti yapan siyaset karaborsacılarından farkımız budur.

 

" ÜÇ HİLAL GÖNÜLLERDEN DÜŞMEYECEK, DAVAMIZ  EMİN ELLERDE YÜKSELİŞİNE DEVAM EDECEKTİR " 

 

Bugün bu muhteşem tablonun oluşmasında emeği geçen teşkilatımızın başkan ve yöneticileri ile her bir dava arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

 

 

Bugün bedenen burada olmayıp kalbi bizimle olan partimize yeni üye olmuş gönüldaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyor, aramıza hoş geldiniz diyorum.

 

 

Üç Hilal gönüllerden düşmeyecek, davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir.  El birliğiyle, güç birliğiyle bekamıza gölge düşürmeyeceğiz. Birlik ve dayanışma irademize zarar verdirmeyeceğiz.

 

Bunun için diyoruz ki, " Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka. 

 

Siyasi ve fikri mücadelemizde milli bekanın savunulması ayrı, özel ve önemli bir yere sahiptir. Bizim için beka, varlık ve birliğimizin kilididir. Bizim için beka; Türk'lük, Türk milleti, Türk vatanı, Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bekasız bağımsızlık olmayacağı gibi, geleceğe ulaşmak da mümkün değildir.

 

Ey Türk milleti! Sakın korkma! Endişelenme, tasalanma, kaygıya, paniğe düşme! Yurdumuzun, ülkemizin, vatanımızın üstünde tüten en son ocak Milliyetçi Hareket ortadan kalkmadan bu şafaklarda yüzen al sancağımız, mill” varlığımız ortadan kalkmaz. Bağımsızlığımızın simgesi olan bayrağımız ve onun temsil ettiği Türk mill” varlığımız sönüp yok olup gitmez.

 

Hani peygamberlerin, evliyanın, şühed‰nın kabirleri? Hani güzel ve tarih” Bursa? Hani Emir Sultanlar? Osmanlı ecdadının dünyalara sığmayan er oğlu erlerin kabirleri? İşte hep bunlar bizlere bakıyor, bizim bozkurt duruşumuzu görmek istiyor. Gökte melekler başarımıza dualar ediyor, şehitlerimizin tertemiz ruhları bizden bugün için hizmet ve fedak‰rlık bekliyor. Bunun için Ülkücü Hareket ortadan kalkmadıkça mill” varlığımız, bağımsızlığımız Allah'ın izniyle devam edecektir.

 

 

 "YENİ SİSTEMDE KUTUPLAŞMA İHTİMALİ EN AZA İNDİRİLMİŞTİR" 

Ülkemiz, 16 Nisan Halkoylamasıyla beraber yönetimde istikrarın tesis, temsilde adaletin temin edileceği bir yönetim sistemine kavuşmuştur.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yasama, yürütme ve yargı organlarının güçlendiği; siyasi ve toplumsal uzlaşmanın ön plana çıktığı, milli iradenin doğrudan tecelli ettiği bir yönetim yapısıdır.

 

Cumhur, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne onay vermiş, geleceğini bu sistemin ruhuna göre planlamış ve tayin etmiştir.

 

Çok partili siyaset hayatımızda bu haliyle 16 Nisan Halkoylaması bir milat, hatta demokratik bir misak olmuştur.

 

Yeni sistemde kutuplaşma ihtimali en aza indirilmiştir.

 

Barajın fiilen yüzde 50+1'e çıktığı göz önüne alındığında siyasi partilerin uzlaşmaktan, ahlaki bir ittifak kurmaktan başka seçeneği de kalmamıştır.

 

Türkiye'nin beka düzeyinde tehditlerle boğuştuğu bir dönemde, siyasetin kavgaya sapmasını doğru göremeyiz, makul karşılayamayız.

 

İstiklalimize saldırılırken, istikbalimizle ilgili oyunlar tezg‰hlanırken cumhurun emanetini daha fazla sahiplenmeliyiz, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesini yüksek bir şuurla müdafaa etmeliyiz.

 

Elbette bir olmalıyız, Türk milleti ortak paydasında buluşmalıyız.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, cumhurun bizzat kendi mimarisi, bizzat kendi eseridir.

 

Yeni sistemin doğasına muvafık şekilde siyasi partiler arasında ittifak kurabilmenin kanuni alt yapısı muvaffakiyetle hazırlanmıştır.

 

Türkiye'mizin bir yıkıma sürüklenmesini önlemek, hepimiz için tarihi ve milli bir görevdir. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları, bizlere gönül veren vatandaşlarımız bunun farkında ve bilincindedir. Özellikle milli varlığımızın ağır tehlikelere maruz kaldığı son yıllarda böylesi bir karara ve kararlılığa olan ihtiyaç her zamankinden daha fazladır.

 

Çünkü Türkiye yeterince ayrışmaya maruz kalmıştır. Emperyalist kuşatma gemi azıya almıştır. İşgal ve darbe teşebbüsleri yaşanmıştır. Küresel saldırı hızlanmıştır. Haçlı emelleri kızışmıştır. Milletimiz yeterince incinmiş ve kırılmıştır. Bin yıllık kardeşliğimiz yeterince tahrip edilmiştir. Ortalığa yeterince nifak saçılmıştır. Bu bunalım döngüsü içinde Milliyetçi Hareket; milletimizi esas alan büyük bir birlik ve vatanımızı temel alan büyük bir kucaklaşma mücadelesi vermektedir. Tavizsiz şekilde bunu sürdürecektir.

 

Cumhur İttifakı dedik, 2019'un belirsizliklerinin, bekamız üzerindeki sis perdesinin birlik ve dayanışma iradesiyle kaldırılmasına destek verdik, ortak olduk. Milli duruş dedik, milletimizi durdurmayı aklından geçirenleri, buna teşne olanları hayal kırıklığına uğrattık. Şühedaya vefa dedik, kefensiz yatanların gök kubbemizde ebedi muhafızlarımız olduğunu sadakat ve sabırla haykırdık.  Millete beka dedik, Türkiye'nin var olacağının, Türklüğün ebediyete kadar yaşayacağının irade beyanını gerekirse kanımızın son damlasına kadar sağlayacağımızı seslendirdik.

 

Ya Milli Duruş ya da Milli Devriliş ortası yoktur. Ya Şühedaya Vefa ya da Şühedaya Eza aması, ancağı yoktur. Ya Millete Beka ya da Millete Cefa, başka çıkış ve kurtuluş noktası kalmamıştır.

 

Cumhur ittifakı da anlamını bu hissiyat ve hedeften almıştır.

 

Biz, Cumhur İttifakı diyoruz, Türk milletine düzenlenen küresel suikastın karşısında tarafımızı gösteriyoruz.

 

Cumhur İttifakı diyoruz, FETÖ'ye, PKK'ya, PYD'ye, YPG'ye ve arkalarındaki destekçilere karşı Türk milletinin tarihi gücüyle aşılmaz sur çekiyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi, bazılarının aklının almayacağı kadar engin bir millet sevgisiyle ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi ilke edinmiş bir partidir.

 

Bu anlayışın gerektirdiği her türlü kararı yeri ve zamanı geldiğinde almasını bilmiştir.

 

 "MİLLİYETÇİLİK YÜKSELEN BİR DEĞER OLARAK  MİLLETİN GÖNLÜNDE YERİNİ ALMAKTADIR" 

 

Bundan sonra da böyle olacak, gerekeni yapmaktan hiçbir zaman kaçınmayacaktır.

 

Allah'tan niyazımız milletimizi ve devletimizi her türlü saldırı ve musibetlerden korumasıdır.  Bizim başarımız, Türkiye'nin başarısı, Türklüğün ve Türk-İslam Ülküsünün zaferi olacaktır. Artık şafak sökmektedir. Milliyetçilik yükselen bir değer olarak milletin gönlünde yerini almaktadır.

 

 

Yaşanan son süreçte, dost düşman herkes bir kez daha görmüştür ki MHP; Türk siyasetinin önemli ve vazgeçilmez bir aktörüdür. MHP'nin temsil ettiği ve uğrunda mücadele verdiği fikir ve dava, bu gibilerin fevkalade maksatlı şekilde kullandığı o maşeri vicdana bir daha çıkmamacasına işlemiştir. MHP'nin Türk milletinin vicdanında edindiği yeri yok etmeye kimsenin gücü yetmez.

 

Her arkadaşımız Sayın Genel Başkanımızın açıklamalarını dikkatle takip etmeli ve okumalıdır. Bu kapsamda yine her ülküdaşımız Bengütürk televizyonunu seyretmeli, Ortadoğu Gazetesi okumalı ve haberleri Etikhaber'den takip etmelidir. 

 

 

Bizim fikir ve haber kaynaklarımız bu saydıklarım olmalıdır. Aksi zihin bulanıklığına vesile olacaktır. Sosyal medya dibi olmayan bir kuyu gibidir. Ülküdaşlarımız her duyduğuna itibar etmemelidir. 

 

 

Türkiye, son yılların en meşru ve haklı operasyonunu gerçekleştirmektedir. Afrin'de Türkiye'ye yönelen terör tehdidi yüksek güvenlik riskleri doğurmuştur. Bu bölgeden topraklarımıza teröristler sızmakta, güvenlik güçlerimize, masum vatandaşlarımıza saldırmaktadır.

 

Afrin bölücülüğün, Kürdistan'ın ve terör koridorunun inşa edilmek istendiği stratejik bir alan olarak karşımızdadır. Terör örgütü PKK/PYD'nin bu bölgedeki varlığı Suriye'nin toprak bütünlüğü için büyük bir sorun haline gelmiştir. Dolayısıyla Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye'nin ve bölgenin istikrar ve güvenliği için tarihi zorunluluktur. Ne var ki Suriye ile beraber bölgenin huzur iklimini bozmak isteyenler boş durmamış Afrin'in terör yuvası haline gelmesine göz yummuşlardır.

 

Her dönemde mukadderatımızın müdafaasıyla, mukaddesatımızın muhafazasıyla ilgili bir mücadele basiretle, feragatle sahnelenmiştir.  Ve bu sahneye devrin kahramanları çıkarak damga vurmuşlardır. Mukavemetimiz çözülürse mukadderatımız çökecektir.

 

BÜYÜK KURULTAY'A DAVET

Mücadelemiz gevşerse mütecaviz emeller genişleyecek, gemi azıya alacaklardır.

 

Şu anda mukadderatımızla ilgili kurulan sahne Afrin'de, sınırlarımızın diğer alan ve bölgelerindedir.

 

Ama bu sahnede Türk milleti duasıyla, desteğiyle vardır, yeri gelirse canımızla, kanımızla, malımızla hepimizin olması da kaçınılmazdır.

 

Türkiye esneme göstermeden, alttan almadan, tehditlere boyun eğmeden, dik ve cesur duruşunu sergilemektedir. Başka alternatif de yoktur.

 

Afrin'in gerçek sahip ve sakinlerine de hayatı zehir eden teröristlerin hakkından gelmek, döktükleri kanda nefeslerini kesmek milli namus konusudur. Afrin'de verdiğimiz muazzam mücadele, tarih boyunca ödediğimiz bedeller Türk'ün bekası, vatanın bağımsızlığı içindir.

 

Bu vesileyle Zeytin Dalı Harek‰tı'nda şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. 

 

Sözlerime burada son verirken vatan ve millet sevgisi ve Türkiye'nin onurlu ve huzurlu geleceği ortak paydasında aynı duyguları, hassasiyetleri ve endişeleri paylaştığımız her bir vatandaşımızı liderimiz Sayın Devlet Bahçeli önderliğinde 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak; "Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka" adlı 12'nci Olağan Büyük Kurultayımıza davet ediyoruz. 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Cesur Gazete
© Copyright 2013 CesurGazete.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Dost İnternet Siteleri
Milliyetçi Hareket Partisi
Dost İnternet Siteleri
Yıldıray Çiçek Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Dost İnternet Siteleri
Emre Çakır Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ortadoğu Gazetesi
escort bayan sex Olgun Sex escort escort sex izle sikiş porno izle porno türk porno escort bayan giresun escort kars escort bayan escort malatya escort porno sex izle