MHP MİLLETİYLE İÇ İÇE

MHP Lideri Bahçeli'nin Elazığ, Bursa, Kayseri, Erzurum, Sakarya, Ordu, Afyonkarahisar, Antalya ve İstanbul'dan estirdiği 'Evet' rüzgarı bütün ülkeyi sardı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkenin selameti, devletin bekası, Cumhuriyetin devamı için önce Anayasa değişikliğinin yolunu açtı. Sonra da bunu Türk milletine anlatmak ve referandumdan 'evet' çıkmasını sağlamak için seferberlik başlattı. 9 ilde yapılan büyük mitingler, Türk milletinden büyük ilgi gördü. Meydanlar doldu taştı, coşku ve heyecan doruğa ulaştı.
Bu haber 2017-04-11 21:45:26 eklenmiştir.
Her türlü şikayet için E-Mail : cesurgazete@gmail.com

HÂLÂ KABULLENMİYOR MUSUNUZ

 

MHP Lideri Bahçeli, İstanbul Yenikapı'da yapılan mitingde neden 'Evet' denilmesi gerektiğini anlatırken, MHP'ye yönelik yalan ve iftiralara da cevap verdi. Bahçeli, "Gazete köşelerinde kirli kalemleriyle iftira atıyorlar. Ekranlardan zehir gibi hezeyan saçıyorlar. Bre ayarsızlar, bre hayırsızlar MHP milletiyle iç içe meydanlarda, salonlarda, Anadolu'nun bağrında hâlâ anlamıyor musun? MHP, Müslüman Türk milletinin olduğu her zeminde, her köşede. Hâlâ kabullenmiyor musunuz" dedi.

 

PENSİLVANYA'YI KALBİNDEN VURACAĞIZ

 

BAHÇELİ, 16 Nisan'da devletin bekası için 'Evet' diyerek, FETÖ'cüleri, PKK'lı canileri ve Türk düşmanlarını perişan edeceklerini belirterek, "16 Nisan'da milletin bekası için 'Evet' diyeceğiz, Pensilvanya'yı kalbinden vuracağız. Türkiye'nin bekası için 'Evet' diyeceğiz. 15 Temmuz'un bir daha yaşanması için pusuda bekleyen, fırsat kollayan, planlar yapan mihrakları, tarihin çöplüğüne süpüreceğiz'' açıklamasında bulundu.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Elazığ, Bursa, Kayseri, Erzurum, Sakarya, Ordu, Afyonkarahisar, Antalya ve İstanbul'dan estirdiği "Evet" rüzgarı bütün ülkeyi sardı. 

           

MHP Lideri Bahçeli, ülkenin selameti, devletin bekası, Cumhuriyetin devamı için önce Anayasa değişikliğinin yolunu açtı. Sonra da bunu Türk milletine anlatmak ve referandumdan "Evet" çıkmasını sağlamak için seferberlik başlattı. 9 ilde yapılan büyük mitingler Türk milletinden büyük ilgi gördü. Meydanlar doldu taştı, coşku ve heyecan doruğa ulaştı. Bahçeli, İstanbul Yenikapı'da yapılan mitingde  de neden "Evet" denilmesi gerektiğini anlatırken, MHP'ye yönelik yalan ve iftiralara da cevap verdi. Bahçeli, "Gazete köşelerinde kirli kalemleriyle iftira atıyorlar. Ekranlardan zehir gibi hezeyan saçıyorlar. Bre ayarsızlar, bre hayırsızlar MHP milletiyle iç içe meydanlarda, salonlarda, Anadolu'nun bağrında hala anlamıyor musun? MHP, Müslüman Türk milletinin olduğu her zeminde, her köşede. Hâlâ kabullenmiyor musunuz" dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP İstanbul İl Teşkilatı tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen İstanbul Mitingi'nde yaptığı konuşmasına, partilileri ve vatandaşları selamlayarak başladı.

 

Bir hafta sonra yapılacak 16 Nisan anayasa referandumu çerçevesinde konuşmak ve dertleşmek amacıyla Yenikapı'da toplandıklarını belirten Bahçeli, 7 Ağustos Yenikapı ruhunu tekrar canlandırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

İstanbul'suz olamayacağını ve buna inandıklarını dile getiren Bahçeli, 16 Nisan referandumunun, milli uyanışa, milli huzur ve kucaklaşmaya vesile olmasını, Türkiye'nin kamburlarından kurtulması için bir milat oluşturmasını temenni ettiğini belirtti.

 

 

''BİZ YEMİN ETTİK Mİ UNUTMAYIZ''

Bahçeli, ulaşacak özlemler, gerçekleştirilecek hayaller, mutlaka varılacak yüksek ülkülerin olduğunu, bunların da beraber olununca başarılabileceğini ifade ederek, "Birlikte durursak sonuç alırız. Bir ve biz olmalıyız. Dağılmamızı gözleyenlere fırsat veremeyiz. Bölünmemizi dileyenlere göz yumamayız. Bekamızı yıkmaya çalışanlara tepkisiz kalamayız. Çünkü bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez. Türk milleti için yapacaklarımız var, ihmal edilmez.

 

Türkiye için iddialarımız var, ertelenemez. Yemin tutulmak içindir, yemin bağlanmak içindir. Biz yemin ettik mi unutmayız. Bir yemin ettik mi aklımızdan çıkarmayız. Yemin edince, yenilgileri sileriz. Yemin içince, bozguncuları silkeleriz. Türklük yeminimizdir, kardeşlik yeminimizdir, milli beka yeminimizdir, bağımsızlık yeminimizdir. Yeminimizden dönmeyiz, yeminimizi çiğnemeyiz. Çiğnemeye veya çiğnetmeye kalkışanları da yıkar, olmadı biçer, daha olmadı aşar geçeriz." diye konuştu.

 

Devlet Bahçeli, konuşmasında İstanbullulara seslenerek, şunları söyledi:

"İstanbul'a soruyorum, öyle bir cevap veriniz ki sesimiz, Bizans'ı zelzele gibi sallayan ecdadımızın duruşu olsun. Her taraftan duyulsun. Bu ülke için, yeminimiz var vazgeçilmez diyoruz. Yanımızda mısınız? Milli yemin ve ülkülerin sancağından tutacak mısınız? Türkiye'nin safında mısınız? Zalimlerin karşısında mısınız? Hangi çılgın bu evetlere kafa tutabilecek? Hangi kudurmuş bu evetlere rağmen tuzak kurabilecek? Hangi zulüm, zillet taraftarı bu evetlerden sonra İstanbul'a yan bakabilecek? Evet diyorsunuz, zaafa sur çekiyorsunuz.

Evet diyorsunuz, millete dur zafere buyur diyorsunuz. Evet diyorsunuz, zedelenmiş bekamıza güç aşılıyorsunuz. Evet diyorsunuz, zayıf düşmüş milli bünyeye şuur katıyorsunuz." 

 

"AMAÇLARI TERTEMİZ SUYU BULANDIRMAK"

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, evet demenin bir adım önde olmak, varım, ayaktayım, yenilmedim mesajı, birim, diriyim, iriyim beyanı olduğunu söyledi.

Elazığ'da, Bursa'da, Kayseri'de, Erzurum'da, Sakarya'da, Ordu'da, Afyonkarahisar'da, Antalya'da da vatandaşların evet iradesini dillendirdiğini ifade eden Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Milletimle gurur duyuyorum. Sizlerle iftihar ediyorum. Bütün vatandaşlarımızla övünüyorum. Evet iradesini her duyduğumda Türkiye'nin önünün açıldığını görüyorum. Şimdi İstanbul evet diye çağlıyor, coşuyor. Bu arada 'MHP nerede?' diye soran bazı aymazlar da görünüyor. 'MHP ne yapıyor?' diye soruşturan bazı ahlaksızlar ortalıkta geziniyor.

Gazete köşelerinde kirli kalemleriyle iftira atıyorlar. Ekranlardan zehir gibi hezeyan saçıyorlar. Bre ayarsızlar, bre hayırsızlar MHP milletiyle iç içe meydanlarda, salonlarda, Anadolu'nun bağrında hala anlamıyor musun? MHP, Müslüman Türk milletinin olduğu her zeminde, her köşede. Hala kabullenmiyor musunuz? Bunların gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, akılları var almıyor. Çünkü üç maymunu oynuyorlar.

 

Tezvirat tekeri, nifak dümeni çevirmekle oyalanıyorlar. En iyi yaptıkları çarpıtmak. Mezhepleri karıştırmak, meseleleri saptırmak, amaçları tertemiz suyu bulandırmak." Bunlara rağmen yola devam ettiklerini, yeminlerinin gereğini yaptıklarını anlatan Bahçeli, "Vatana evet diyoruz, ödleri patlıyor. Bayrağa evet diyoruz öcü görmüş gibi parlıyorlar. Mukaddesatımıza evet diyor, mukadderatımıza sahip çıkıyoruz. Öğütülmüş buğday başakları gibi dağılıyorlar.

 

Şimdi siz söyleyiniz bunların alayını birden korkudan tir tir titrettiniz. 16 Nisan'a hazır mısınız? Sandıkta gücünüzü gösterecek misiniz? Türklüğün bekası için evet diyecek misiniz? İstanbul için evet kararı verecek misiniz? Bu evetlerle kim başa çıkabilir? Bu evetlere hangi çıldırmış kafa tutabilir? Bu evetlere hangi mel'un emel kara çalabilir. Siz evet diyorsunuz, aynen size katılıyor ve inanmışlıkla belirtiyorum ki devlet için evet, millet için evet, cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet, Türkiye için evet." ifadelerini kullandı.

 

''KARŞIMIZDAKİ KORO İYİ NİYETLİ DEĞİLDİR''

Bahçeli, aylardır anayasa tartışmalarının gündemde olduğunu, bunun demokrasi hayatını canlandırdığını ve tartışma kültürünü güçlendirdiğini söyledi.

 

Bu tartışmayı olumlu bulduğunu ancak MHP tercih ve iradesinin eleştirildiğini, hatta yerildiğini kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: "Fakat burası sorunludur, zira karşımızdaki koro iyi niyetli değildir. 

'Niye anayasa değişikliğinin içinde olmuşuz? Niçin Adalet ve Kalkınma Partisi'ne destek vermişiz. Neden sistem değişikliği konusunu ısıtıp gündeme getirmişiz?' Yattılar, kalktılar bunu konuştular. Döndüler dolaştılar bunu seslendirdiler. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra koalisyon kurulmadı, suçlandık. Milli yeminlerimizi yok sayarak CHP-HDP'nin yanında durmamız projelendirildi, tutmayınca saldırıya uğradık. İstek ve irademiz dışında koalisyon kurulmadı,

retçi olduk. Ülkemiz 1 Kasım'da seçime gitti, sorumlu görüldük. 'Seçim hükümetinde PKK'yla olamayız.' dedik, korkak gösterildik. 1 Kasım'dan sonra MHP'ye, FETÖ bağlantılı saldırı başladı, Pensilvanya hücreleri hareketlendi, kriptolar kanlandı, canlandı; taviz vermedik, kurultaydan kaçmakla eleştirildik.

 

'Bekamız çok ciddi risk altında, fiili sistem çözülmeli.' dedik, evetçi olmakla mimlendik. Türkiye'ye destek verdik, milli duruş gösterdik; 'yedek lastik, baston, can simidi, vagon' olarak alçakça itham edildik. Geçmişte Türk milleti için itiraz ettiğimizde, saldırıya uğradık. Bugün 'evet' diyoruz, yine aynısı yaşanıyor. Bizi anlamayanlar, anlamak istemeyenler paslı ve bayağı namlularına fitne mermilerini sürerek kontrolsüzce ateşliyorlar. Zannediyorlar ki pes edeceğiz. Zannediyorlar ki pert olacağız. Biliniz ki bileğimizi bükemezler.

 

Biliniz ki bize diş geçiremezler. Bu ülke için vazgeçilmeyecek yeminlerimiz olduğunu ya göremiyorlar ya da görmek istemiyorlar."

Bahçeli, Türkiye'de "fiili bir açmaz" olduğunu açıkladıklarını, özellikle 15 Temmuz'dan sonra bunun tamir ve telafisinin acil olduğunu söylediklerini dile getirerek, "Devlet anayasal yörüngeden çıkmıştı. Fiilen uygulanan hükümet etme sisteminin anayasada bir karşılığı yoktu. Türkiye kör topal gidemezdi. Düşe kalka yol alamazdık. Düz duvara tırmanamazdık.

Çuvallayabilirdik. Çökebilirdik. Çözülebilirdik. Ortadan ikiye çatlayabilirdik.

Büyük Türk düşünürü Yusuf Has Hacib der ki; 'İki şeyden ibarettir ilin bağı, kilidi/Biri sakınmaktır, biri töre, ilin kökü.' Ne olursa olsun ilimizi, yani yurdumuzu sakınmak, yani korumak zorundaydık. Bedelini ödemeyi peşinen göze alarak töreyi, yani hukuk ve anayasayı hakim kılmalıydık. Çünkü devlet demek, hukuk demektir. Devlet töredir, töre devlettir. Bu yalın gerçeği 15 Temmuz'dan sonra gördük mü? Bu ihtiyacı 15 Temmuz'dan sonra şiddetle duyduk mu? 'Elbette evet, her zaman millet, her şartta devlet.' dedik, irade gösterdik." ifadelerini kullandı.

 

  "YİNE AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR"

 

Katılımcılara, "Siz de 'evet' diyor musunuz?" diye soran Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hatırlarsanız, hükümet etme sistemiyle ilgili karmaşa 2007'de başlamıştı. TBMM'ye Cumhurbaşkanı seçtirmemek için her yol ve silahı kullanan kaos çetesi kısa bir zafer turundan sonra hezimete uğramıştı. Kılıçdaroğlu'nun selefi epey uğraşmış, beyhude yere çırpınmıştı. 'Hayır' çıkarsa düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğim diyen var ya kendisi sandığın dehlizinde kaybolup gitmişti. Nitekim 21 Ekim 2007 referandumuyla Türk milleti  umhurbaşkanını bizzat ben seçeceğim demişti.

 

367 toplantı yeter sayısı icat eden kokuşmuşlar, Türkiye'yi köşeye sıkıştıracaklarını sandıklar ama kendileri milli irade tarafından süpürülüp atıldı. 16 Nisan'ın meşruiyetini sorgulayan emekli savcı, o yıllarda revaçta ve bugünkü hayırcıların gözdesiydi. Bu gafil, her taşın altından başını çıkardı, her fırsatta TBMM'nin önüne taş koymaya kalktı. Dün yapamadı, Allah'ın izniyle yine başaramayacak. Ne var ki sel gitti kum kaldı, bunlar yine karanlık kampanyalarına tekrardan daldı."

Bahçeli, 10 Ağustos 2014'te ilk kez halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilince sistemin kilitlendiğini, devlet yönetiminin zora girdiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Hepsinden mühimi de 15 Temmuz'da bir felaket yaşadık. FETÖ darbe teşebbüsünden son anda kurtulduk. İşgalden son anda yakayı kurtardık. Tekfur artıkları, Bizans yanaşmaları, haçlı devşirmeleri 15 Temmuz'da şanslarını bir kez daha denediler. Çok şükür fiyatı bir dolar olan namussuzlar baltayı sadece taşa değil, kendi kafalarına da vurdular. Türk milleti bayrağının altında toplandı, ihanete göğüs gerdi. Milli ruh ayağa kalktı, işgali defetti, işgalcileri kepazeye

çevirdi. PKK'sından FETÖ'süne, IŞİD'inden DHKP-C'sine varıncaya kadar çok sayıda terör örgütü, ülkemizi hedef almıştır. Bunu görüyor, bunu biliyor, bunu yaşıyoruz. İsimlerin farklılığı kimseyi aldatmasın.

Bu terör örgütlerinin hepsinin amacı ortaktır, patronları aynıdır, destekleyicileri birdir. Hesap, bin yılda vatanlaştırdığımız ve beraberce yaşadığımız bu topraklardaki varlığımızı sonlandırmaktır. 1071'de Malazgirt'te açtığımız tertemiz sayfa karanlık çevrelerin hala korkulu rüyasıdır. Türk milletinin yaşama iradesi elinden alınmak istenmektedir.

Dün denediler başaramadılar, bugünse terör belasıyla bizleri yıldırabileceklerini düşünüyorlar. Yolumuzdan sapacağımızı, beraberliğimizden tavizler koparacaklarını sanıyorlar. Allah'ın izniyle istediklerini alamayacaklar, yine amaçlarına ulaşamayacaklar. Gücümüzün kaynağı Türk milletidir. Güvencemiz İstanbul'un muhteşem duruşudur."

 

  "MİLLİ HESAP BİR HAFTA SONRA GÖRÜLECEKTİR"

 

"Devlete kol kanat gerecek misiniz?", "Vatana destek olacak mısınız?",

"Al bayrağımızı hak ettiği zirveye taşıyacak mısınız?" diye soran Bahçeli, kalabalıktan "evet" yanıtını aldı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bebek katiline sahip olmak için 'hayır' diyen Kandil cinayet örgütü, bu 'evet'leri duyduktan sonra 'Sahiden bittik.' diyor, mağaralarının mezar olacağını görüyordur. '16 Nisan'da yüzde 100 evet çıksa da meşruiyeti yoktur.' diyen CHP'nin kayığına binip MHP'nin kıyılarına ok atan, demir parmaklıklardan tutup çamur siyasetine yatan tükenmiş siyaset kaçkınlarına uyku bile artık haramdır. Dünya üzerinde bunlara rahat ve huzur kalmamıştır. Sonları gelmiş, işleri bitmiş, fitnelerinde boğulma vakti yaklaşmıştır. Bir CHP milletvekili, 'evet' diyenleri İzmir'e kadar kovalayıp denize dökmekten bahsetse de bunların alayı 16 Nisan'a kadar kabus görecekler, sonunda sandığın dibine çakılacaklardır.

 

Kaçacak tek yerleri ya Kandil ya da Pensilvanya'dır. Durmasın CHP 'hayır' desin, susmasın PKK 'aman bittik' diye hayır türküsü söylesin. Eli kanlı aydınlıkçılar 'hayır' mayası çalmaya, FETÖ'cü hainler 'hayır'ı savunmaya, DHKP-C, Avrupa ülkeleri 'hayır' propagandasına devam etsinler. Şunun şurasında 16 Nisan'a bir hafta vardır. Milli hesap bir hafta sonra görülecektir. İstanbul bir hafta sonra demokrasi hazımsızlarına dersini verecektir. "

15 Temmuz'un bir milat olduğunu vurgulayan Bahçeli, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

Bahçeli, şu görüşlerini dile getirdi:

"Başı Pensilvanya'da, kuyruğu devletimizin kılcal damarlarında bulunan teröristler, hücrelerinden çıkıp darbe teşebbüsünde bulundu. Türk milletine yüzyıllardır diş bileyen emperyalistler 15 Temmuz'da tekrar hücuma geçti.

Vatanımızın, milletimizin, devletimizin varlığına kasteden kanlı bir girişimin işaret fişeğini yaktılar. 15 Temmuz'da hoca kılığına giren insanlık müsveddesi Türk milletine 'ateş emri' verdi. 15 Temmuz'da Gazi Meclisimiz bombaların hedefi oldu. FETÖ'cüler el koydukları tankları milletimizin üzerine sürdü. Polis ve asker kılığına giren katiller vatan evlatlarını şehit etti. 15 Temmuz'da mili birliğimizi hedef aldılar. Devletimizin diz çökmesini amaçladılar. Milletimizin iradesine ipotek koymak istediler. Kanlı bir iç savaş çıkarmayı denediler."

Milletin, destansı bir mücadeleyle tüm dünyaya sadece demokrasi değil, aynı zamanda cesaret, irade ve insanlık dersi verdiğine işaret eden Bahçeli, milletin göğsünü hiç düşünmeden mütecaviz akına siper ettiğini, kurşunlara gözünü kırpmadan meydan okuduğunu, bombalara karşı etten bir duvar ördüğünü anlattı.

Bahçeli, şehitler verildiğini, devlete diz çöktürmek isteyenlere izin verilmediğini belirterek, "Türkiye oldunuz, bayrağımızı yere düşürmediniz. 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım!' diyerek FETÖ'ye ve şarlatan mihraklara en ağır dersi verdiniz. Hainlere attığınız tokadın sesi okyanus ötesinde yankılandı." dedi.

 

Kahramanlık destanı yazıldığına, birlik ve beraberliğin bozdurulmadığına, Türkiye'nin işgali için pusuda bekleyenlerin şaşkına çevrildiğine dikkati çeken Bahçeli, "Türk milletini hafife alanlara silleyi yapıştırdınız. Sevr'i dayatanlara Kuva-yı Milliye'yi hatırlattınız. Yedi düveli inancınızla püskürttünüz. Boğaziçi Köprüsüne yuvalanan çakalları 1453 kararlılığıyla ezdiniz.

 

Günler boyu salalar eşliğinde vatan nöbeti tuttunuz. Türk milletinin demokrasiden yana olan kararlılığını dünya aleme bir kez daha ispat ettiniz. Türk devletinin bekasını canınız pahasına savundunuz, korudunuz. Kanı bozukları, bozuk para gibi harcadınız. Ecdadımıza layık milli bir duruş sergilediniz. Hepinizi, İstanbul'u, aziz milletimi kutluyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Diyorum ki şehitler ölmez, vatan bölünmez."değerlendirmesinde bulundu.

 

Bahçeli, 15 Temmuz'da başını kaldıranların tekrar doğrulamaması için 16 Nisan'ın tarihi bir fırsat olduğunu söyledi.

Devlet Bahçeli, 15 Temmuz'da piyonlarını kaybeden haçlı kafilesini 16 Nisan'da mat etmenin vicdani bir sorumluluk olduğunu aktararak, "15 Temmuz'da devletin, milletin, cumhuriyetin, Türklüğün ve Türkiye'nin bekasını hedef alanlara, 16 Nisan'da 'evet' diyerek cevap vermek tarihi bir görevimizdir. 16 Nisan'da devletin bekası için 'evet' diyeceğiz, FETÖ'cüleri, PKK'lı canileri, Türk düşmanlarını perişan edeceğiz. 16 Nisan'da milletin bekası için 'evet' diyeceğiz, Pensilvanya'yı kalbinden vuracağız. Türkiye'nin bekası için 'evet' diyeceğiz. 15 Temmuz'un bir daha yaşanması için pusuda bekleyen, fırsat kollayan, planlar yapan mihrakları, tarihin çöplüğüne süpüreceğiz." diye konuştu.

Milli güvenliğe omuz vermek zorunda olunduğunu dile getiren Bahçeli, Türkiye'nin çevresinde olup bitenlere dikkati çekti.

Suriye ve Irak'ta neler olduğunu örneklerle anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bebeklere, kimyasal silahlarla saldırıyorlar. Masumlara, kan kusturuyorlar. Mazlumlar, zalimler tarafından vuruluyor. Etrafımızda harcı cinayet, temeli vahşet olan yeni bir dünya kuruluyor. Füzeler, havalarda uçuşuyor. Bombalar, peş peşe patlıyor. Canlar gidiyor, sınırlar değişiyor, ülkeler tuzağa çekiliyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor.

Unutmayın, Türkiye asıl hedeftir. Bu aziz ve cennet ülke, hunhar niyetlerin, menfur hedeflerin, vandal emellerin ucundadır. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye'yi müdafaa etmeliyiz. Teslim olamayız, olmayacağız. Taviz veremeyiz, vermeyeceğiz. Başka şansımız yok. Başka gideceğimiz ülke yok. Başka seçeneğimiz yok. Tökezlersek, üzerimize çullanırlar. Düşersek, varlığımızı çürütürler.

Devleti güçlü yapmalıyız. Anayasayı hakim kılmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizin ortak paydasında buluşmalıyız. Yeni darbe, kriz, kaos, işgal planlarına karşı tedbir almalıyız. Siyasi kavgalarla geçirecek bir saniyemiz bile yoktur. Kutuplaşma girdabında kaybedecek bir değerimiz yoktur. Sistem tartışmalarıyla, fiili dağınıklıkla varacağımız bir yer de kalmamıştır.

 

Aynı safta namaz kılıp, aynı kıbleye dönüp, aynı milletin evlatları olduğumuzu bilelim. Bilenmiş, bıçkın irademizle Türkiye'ye 'evet' diyelim."

 

  "TÜRK GENÇLİĞİ BİLSİN Kİ HER HAK ONLARA MEŞRU VE HELALDİR"

 

Bahçeli, tek milletin Türk milleti, tek devletin Türkiye Cumhuriyeti, tek vatanın Türk vatanı, tek bayrağın ay yıldızlı bayrak, tek dilin ise ortak güç olan Türkçe olduğunu belirterek, "Kerkük'te Gökbayrak, Karabağ'da ağıdız.

Kaşgar'da gözyaşı, Bosna'da umuduz. Halep'te beklenen, Akmescit'te gözlenen, Ankara'da güçlenen, İstanbul'da gürbüzleşip kardeşlikte kök salan Türk milletiyiz. Kılıçdaroğlu saçmalıyormuş, yalan yanlış konuşuyormuş, anayasayı açıp okumamış, maddeleri merak edip incelememiş, artık bırakalım milletimiz hükmü versin. Sultanahmet'te dilenip Ayasofya'da sadaka veriyorlarmış, sabredip akıbetlerini hep birlikte görelim. Arabanın ardına at koşuyorlarmış, görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler, bunların tuzaklarını da başlarına geçirir." ifadelerini kullandı.

 

Milliyetçi-Ülkücü Hareket üzerinde hesap yapanlar olduğunu, FETÖ'cüler ve iş birlikçilerinin 'hayır çıkarsa şöyle olur, böyle olur havasında' oldukları anlatan Bahçeli, bunlara hesaplaşmanın görevleri arasında yer aldığını ve asla görevden kaçmayacaklarını söyledi.

 

Bahçeli, bütün bunları önlerine katıp, alayını birden büyük heveslerini teker teker kursaklarına dizip ezip geçeceklerini dile getirerek, "Yalancılar boşuna zorlamasın, 16 Nisan'da gümbür gümbür evet iradesi yükselecek.

'Diktatörlük gelecek' diyorlar. Aslında gelenin huzur, istikrar ve istiklal güvencesi olduğuna kafaları basmıyor. 'Tek adamlık sistemi inşa ediliyor' diyorlar. Halbuki yürütmenin güçlendiğinin, yasamanın etkinleşip üzerindeki baskının kalktığını anlamıyorlar. 'Yargı, bağımsızlığının yanında tarafsız olacak' diyoruz; kabus görüyorlar, saptırıyorlar. 'Milletvekili sayısı 550'den 600'e çıkacak' diyoruz, temsil gücünün artışını hazmedemiyorlar. 'Yan yattı, çamura battı' diyorlar, sonuç alamıyorlar. 'Milletvekili seçilme yaşını 25'ten 18'e indireceğiz' diyoruz; itiraz edip Türk gençliğini yok sayıyorlar.

 

Kardeşlerim söyleyiniz, bu değişikleri kabul ediyor musunuz? 18 yaşındaki kardeşlerimiz vatan nöbeti tutuyor, şehit oluyor. Milleti ve devleti için her zorluğa katlanıyorlar. Milletvekili seçme hakları varken seçilme hakkına neden sahip olmasınlar, niçin bu çok görülür? Türk gençliği bilsin ki her hak onlara meşru ve helaldir." değerlendirmesinde bulundu.

 

  "TBMM'NİN FONKSİYONLARI AYNEN KORUNMAKTADIR"

 

"Hayırcıların öğüttüğü yalan, savurduğu palavradır" diyen Bahçeli, milletin oy vermesi halinde TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin 5 yılda bir aynı günde gerçekleştirileceğini, yeni sistemle Meclis'in görev ve yetkilerinin de genişletildiğini söyledi.

 

Bahçeli, milletvekillerinin kanun teklifi vermesinin önündeki yapay engellerin kaldırılacağını kaydederek, "Meclis yasa yapacak, hükümet seri icraata odaklanacak. Bürokratik engeller, en aza çekilecek. Bekamızı tehdit eden musibetlerle etkili ve zamanında mücadele edilecek. Kuvvetler ayrımı daha da güçlenecek." dedi.

 

Anayasa değişikliğinin neler getireceğini anlatırken sık sık "Bunlara destek veriyor musunuz?" diye soran Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"TBMM'nin denetim fonksiyonları, aynen korunmaktadır. Kılıçdaroğlu 'gensoru niye yok, güvenoyu neden kullanılmıyor?' diyor. Bilmiyor ki gensoruya yeni sistemin ruhundan dolayı artık ihtiyaç yok, güvenoyu doğrudan İstanbul'a geçiyor.

 

Değişen yalnızca hükümet etme sistemidir, anlamıyorlar. Tesis edilecek bu yeni sistemin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir. İlk kez 100 bin seçmenin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı gösterilecek. Fiili sulta bitiyor, hükümet etme sistemi meşru ve anayasal sınırlarda yeniden tanımlanıyor, güçleniyor, güncelleniyor. İstanbul buna onay veriyor mu? Yeni sistemde cumhurbaşkanına iki dönem seçilme hakkı getiriliyor. Burası tamam. Ne var ki Cumhurbaşkanı ikinci dönemde seçim kararı alırsa kendisi üçüncü döneme aday olamıyor. Burası kesin.

 

Bunu bilmeyen Kılıçdaroğlu, cehaletinin kurbanı oluyor. İstanbullu kardeşlerim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evet diyor musunuz?"

Bahçeli, Cumhurbaşkanına ilk defa siyasi ve cezai sorumluluk getirildiğini ve TBMM'yi fesih hakkının ise asla verilmediğini sadece hem Meclis'e hem de Cumhurbaşkanına aynen şu anda olduğu gibi seçimleri yenileme hakkı sağlandığını aktardı.

 

  "MUTLAKA SANDIĞA GİDİNİZ"

Yeni sistemle birlikte askeri mahkemelerin ve sıkıyönetim uygulamasının kaldırıldığını, OHAL ilan yetkisinin Cumhurbaşkanına verildiğini fakat bunun onay yetkisinin yine TBMM'de bulunduğuna dikkati çeken Bahçeli, "Cumhurbaşkanı yürütme yetkisine ilişkin konularda kararname çıkarabilecektir. 

Ancak münhasıran kanunlarla düzenlenmesi öngörülen konularda Cumhurbaşkanlığı kararnamesi olamayacaktır. Muhtarlıkların, lokantaların Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kapatılacağını söyleyen aklını kaçırmışları tasfiye edecek misiniz? Yeni ismiyle Hakimler Savcılar Kurulunun üye sayısı 22'den 13'e, Anayasa Mahkemesinin de 17'den 15'e iniyor. Millet iradesi, yani TBMM, bu kurula yeni durumda 7 üye seçme hakkına ulaşıyor." diye konuştu. 

 

"Mutlaka sandığa gidiniz. Tertemiz iradenizi gösteriniz. Demokratik tercihinizle Türkiye'nin bekasına katkı veriniz." diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

"(Hayır) diyen kardeşlerim, ülkenizi düşünün, geç olmadan 'evet'e dönün. Kararsızlık geçiren vatandaşlarım, millet için, devlet için, milli namus için, bağımsızlık için karar verin, 'evet' tercihinde toplanın. Dileğim budur, istek ve arzum böyledir. İstanbullu kardeşlerim, 16 Nisan geldiğinde, son defa soruyorum: Türkiye'nin hak ve hukukunu savunacak mısınız? Geleceğiniz, bekamız, birlik ve kardeşliğimiz için 'evet' diyecek miyiz? 16 Nisan'da anca beraber kanca beraber miyiz? Allah nazardan saklasın, İstanbul kararını vermiş, Türkiye'ye şaşı ve yan bakanların ocağına incir ağacını bugünden dikmiştir. Devlet, millet, cumhuriyet, Türklüğün bekası ve Türkiye için evet." 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyasi Partiler haberleri
Köşe Yazarları
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Cesur Gazete
© Copyright 2013 CesurGazete.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Dost İnternet Siteleri
Milliyetçi Hareket Partisi
Dost İnternet Siteleri
Yıldıray Çiçek Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Dost İnternet Siteleri
Emre Çakır Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ortadoğu Gazetesi
escort bayan sex Olgun Sex escort escort sex izle sikiş porno izle porno türk porno escort bayan giresun escort kars escort bayan escort malatya escort porno sex izle