ŞAHSA DEĞİL SİSTEME 'EVET' DİYORUZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Evet diyorsak, bu Türkiye'nin yüksek çıkarları ve tarihi bekası içindir. Referandumda milletimizin sesini duyacak, tarihimizin hükmüne uyacak, evet diyeceğiz" dedi. BURSA'da olağanüstü bir kalabalığa konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin tıkanan hükümet etme sisteminin 16 Nisan'da açılacağını söyledi. Bahçeli, "Etrafımız husumet çemberidir. Milli güvenliğimiz doğrudan hedeftir. Bu karanlık tablo karşısında bekamızın derdine düşmek zorundayız. Türkiye'yi savunmak durumundayız. El ele vermek, omuz omuza duruş göstermek mecburiyetindeyiz. Gidecek yerimiz yoktur" diye konuştu. BAHÇELİ, "Önce, oyunu yukarıdan, kaynağından, yedi düvelin bitmeyen hesaplarından hep birlikte bozacağız. Türkiye'yi çöküşe götüren katara, bir sonraki istasyonda inmek üzere binmeyeceğiz. Ve bu nedenle referandumda milletimizin sesini duyacak, tarihimizin hükmüne uyacak, evet diyeceğiz. Biz şahsa değil, sistemin bakiliğine evet diyoruz. Biz bir partiye, ideolojiye, bir kesim ve düşünceye değil Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş ve kurtuluş yıllarının adına ve anısına evet diyoruz." açıklaması yaptı.
Bu haber 2017-03-24 18:37:29 eklenmiştir.
Her türlü şikayet için E-Mail : cesurgazete@gmail.com

MHP, anayasa referandumu çalışmaları kapsamında ikinci mitingini dün  Bursa Gökdere Meydanı'nda  yaptı.

 

 "Bu Ülke İçin Yeminimiz Var, Vazgeçilmez" diyen Türkiye sevdalıları Bursa'da "Devlet İçin Evet, Millet İçin Evet, Cumhuriyet İçin Evet, Türklüğün Bekası İçin Evet, Türkiye İçin Evet" dedi. Bursa, Türk milletinin yeni bir destanına, yeni bir dirilişine, yeniden şahlanışına şahitlik etti.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu evetler, daha anayasada ne yazdığını bilmeyen, zahmet edip de bir maddesini açıp okumamış CHP Genel Başkanı'nın uykularını kaçıracaktır. Bu evetler, hayırcı kafilenin içindeki FETÖ, PKK, PYD, DHKP-C, Perinçek lobisi ve Türk düşmanlarını tir tir titretecektir. Bu evetler, Avrupa'ya kapak, işgal planı yapanlara tokat olacak, alayını silindir gibi ezip geçecektir" dedi.

 

 

Bahçeli, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde partisince Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 16 Nisan referandumunun barış, huzur, demokrasi, sabır ve edep içerisinde geçmesini diledi.

 

 

 "KÜRESEL KOMPLONUN HEDEFİNDE TÜRK MİLLETİ VARDIR" 

 

 "Küresel komplonun hedefinde Türk milleti vardır" diyen Bahçeli, " Bu nedenle terör örgütleri kışkırtılmaktadır, tehditler yoğunlaşıp derinleşmektedir. Türkiye kuşatma altındadır. Yıkım müteahhitleri taarruzdadır. Bin yıllık kardeşliğimizden rahatsız olan mihraklar içimizde ve çevremizde kanlı nöbettedir. Dikkat ediniz 20 Temmuz 2015'ten bu tarafa vatan ve millet uğuruna toprağa düşen şehit sayımız bin 137'dir.   Artık hainlerin kökü kazınmalı, inleri, saklandıkları delikleri yerle bir edilmelidir"  açıklaması yaptı.

 

 "Bu cinayet çetelerinin en şerefsizi, en adisi en sinsisi olan FETÖ 15 Temmuz'da silaha sarılmıştır. diyen Bahçeli, FETÖ'nün son haçlı akınına komuta eden barbarlardan Türkiye'yi işgal emrini alarak 15 Temmuz akşamı harekete geçtiğini, bunların şerefli Türk askerinin kamuflajı içerisine saklandığını bildirdi.

 

 DARBE TEŞEBBÜSÜNE 80 MİLYON DİRENDİ 

 

Bunların din ve diyanet istismarıyla batıda hizmet edip küfrün yanına hizalandığını belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bunlar ki yaratılmışların en aşağısı, en aşağılığı, en alçağı olarak milli hafızadaki yerlerini aldılar. FETÖ Anadolu'yu ele geçirmek amacıyla yüzyıllardır pusuda bekleyen bu odakların kızgın maşası, karanlık parçasıdır. 

 

Savaş uçaklarımızı gasp edip tepemizde bomba attılar. Helikopterlerimizi kaçırıp üzerimize kurşun yağdırdılar. Milli birliğimizi çözmek, milli bünyemizi çürütmek istediler. Askeri askere, askeri polise, polisi askere kırdırıp içi savaşa hizmet ettiler.

 

Türkiye böylesi bir ihaneti hiç görmedi. Türk milleti böylesi bir zillete hiç düşmedi. Tankın önüne millet iradesi sere serpe yattı. 248 şehit vermek pahasına masum kardeşlerimiz kurşunların karşısına inançla çıktı. Darbe teşebbüsüne 80 milyon direndi. FETÖ şiddeti sürerken, IŞİD, PYD, PKK sınırlarımızdan içeri sızıp işgali tamamlamak için fırsat kolluyorlardı.

 

Bu kollektif bir istila denemesiydi. Bu görev dağılımı küresel cinayet merkezlerinde yapılmış Türkiye'yi yok etme girişimiydi. Birbirimize düşecektik, birbirimize kıyacaktık, devlet kaybedecektik, milletten ve vatandan olacaktık. İhanetli senaryonun özü buydu." 

 

O gece Ankara'nın ışıklarının söndüğünü, yalnızca ihanetin dehşet ateşinin yandığını aktaran Bahçeli, Genelkurmay karargahının teslim alındığını, kuvvet komutanlarının derdest edildiğini, özel kuvvetler, polis, özel harekat, MİT ve diğer emniyet binalarıyla birlikte TBMM, Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin saldırıya uğradığını anımsattı.

 

MHP'nin ise Ankara'nın göbeğinde haine, zalime, katile meydan okuyarak korkusuzca ayakta vatan görevinin başında olduğunu dile getiren Bahçeli, o geceyi herkesin yaşadığını, şehadete inanmış ölüme kafa tutmuş esaret altında yaşamaktansa kendini feda etmeye hazır millet evlatlarının, paralı cellatlara hayatı zehir ettiğini aktardı.

 

 

Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"El mi yaman Bursa mı yaman tüm dünya görmüştür. Elbette Türk milleti istiklaline sahip çıktı. Türkiye uçurumdan el birliği ile kurtarıldı. İsyan bastırıldı, istila püskürtüldü. Dedik ki Türkiye ipten alındı, millet ve devlet bekası muazzam risk ve tehditlerin hedefinde, Türkiye bu şekilde gidemez ve de sistem tartışmalarıyla bundan kaynaklı özellikle 10 Ağustos 2014'ten bu yana süren kutuplaşma ve anlaşmazlıklarla daha fazla mesafe alamaz.

Türkiye'yi kaybedebiliriz dedik. Uzlaşma çağrısı yaptık. Devleti ve vatanı kaybedebiliriz dedik. Hükümet etme sistemindeki tıkanıklık ve kitlenmeyi açalım istedik. Önce ülkem ve milletim, sona partim ve ben anlayışıyla hareket ettik. Sorumluluktan kaçmadık. 7 Ağustos Yenikapı ruhuna bağlı olduğumuzu gösterdik. Sonunda Adalet ve Kalkınma Partisi ile 18 maddelik anayasa değişikliği üzerinde anlaştık.

 

Çarpıtmalara, çarpık kafalara, aramızdan çıkan çürüklere bakmayın. İlkelerimizden taviz vermedik, ülkülerimizden ayrılmadık, 15 Temmuz FETÖ felaketinden sonra siyaset ve ülkenin beliren tehiri imkansız ihtiyaçlarına gözümüzü kapatmadık, sırtımızı dönmedik." 

 

Sistemin yeniden inşasını zorunlu gördüklerini, bunun da milli bir mutabakat kapsamında olmasına özen gösterdiklerine dikkati çeken Bahçeli, tüm dünya üzerilerine gelirken çatışıp ayrı düşemeyeceklerini dile getirdi.

 

Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

 "Biliniz ki, 16 Nisan'da Türkiye'de sistem değişecek, Avrupa'da ise tahtlar sallanıp rejim değişikliklerinin ilk kıvılcımı çakılacaktır. Bu yüzden monarşik yönetimler huzursuz ve sancılıdır. Hükümetler şaşkın ve şuursuzdur.

 

İnanıyorum ki, yürüyüşümüzün önüne taş koymak isteyenler 16 Nisan'da kaybedecektir." 

Devlet Bahçeli, yerli, milli ve ahlaki bir uzlaşmayla üstelik tamamıyla iç dinamiklerle temellenmiş sistem değişikliğini hazmedemeyenlerin dağılacağını, 16 Nisan'da Türkiye'nin kazanacağını, Türk milletinin onun bunun ağzına bakmayarak, muhteşem iradesiyle geleceğini şekillendireceğini vurguladı.

 

  "REJİM DEĞİŞECEK DİYORLAR, KÜLLİYEN YALANDIR" 

 

 "Şimdi soruyorum; Bursa 16 Nisan referandumuna hazır mı? Evet. 

Bursa gereğini yapacak mı? Evet. Oyunu bozacak mısınız? Evet. İradenize sahip çıkacak mısınız? Evet. Türkiye için evet diyecek misiniz? Evet. Bu evetler, daha anayasada ne yazdığını bilmeyen, zahmet edip de bir maddesini açıp okumamış CHP Genel Başkanı'nın uykularını kaçıracaktır. Bu evetler, hayırcı kafilenin içindeki FETÖ, PKK, PYD, DHKP-C, Perinçek lobisi ve Türk düşmanlarını tir tir titretecektir. Bu evetler, Avrupa'ya kapak, işgal planı yapanlara tokat olacak, alayını silindir gibi ezip geçecektir" diye konuşan Bahçeli, şunları kaydetti:

 

 "Bizim nezdimizde hem evet, hem de hayır diyen her vatandaşım, her kardeşim bir ve aynıdır. Fakat bu defa hayırda hayır yoktur. Ayağımıza pranga vurmak, bağımsızlığımıza bitirmek isteyen terör örgütleri ve arkasındaki ülkeler karşımızdadır. Bu oluyorken, yalan kafilesi sapıtmış, ölçü ve ayarı iyice kaçırmıştır. " Rejim değişecek'diyorlar, külliyen yalandır. Değişecek olan sadece hükümet etme sistemidir, yenisinin adı da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir.

 

 "Federal sistem gelecek, Türkiye eyaletlere bölünecek, üniter yapı bozulacak"  diyorlar. Tümden iftira, tümden hayal mahsulüdür. MHP varken, Bursa şuurlu ve uyanıkken, Türkiye'yi federasyona sürüklemeye hiçbir işbirlikçi, casus, melun ve yabancı ajanın gücü yetmeyecektir. Ve de böyle birisi veya birileri henüz anasının karnından doğmamıştır. İlk dört madde güvencededir. Teminat MHP'dir.

 

"BİZ İSTİKLALİMİZİ MUHAFAZA ETMEK İÇİN 16 NİSAN'A EVET DİYORUZ" 

 

Anayasaya millet damgasını vurmuştur. Kırmızı çizgilerimizi aşındırmaya kalkanın alnını karışlayacağımız da iyi bilinmelidir. "TBMM etkisiz ve yetkisiz hale getirilecek" diyorlar. Bu da ham ve hayasız bir uydurmadır, bilakis yasama ve yürütmenin arasına kalın çizgi çizilmektedir. Meclis asli fonksiyonuna kavuşmaktadır.

 

Siyaset ve devlet yönetiminde olası çatışma ve cepheleşme ihtimali en aza indirilmektedir. Yargı tekelleşmekten, yanlı davranmaktan kurtarılacak, bağımsızlığının yanında tarafsızlığa ulaşacaktır. "Tek adam yönetimi olacak"  diyorlar, bunu söyleyenlerin tarih cahili oldukları, geçmişimizde dahi böyle bir yönetim modelinin hiç görülmediği açık ve ortadadır. Biz istiklalimizi muhafaza etmek için 16 Nisan'a evet diyoruz. 

 

Bahçeli, 2007'de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine karar verilmesinin ardından yeşeren sistem tartışmalarını bitirmek için 'evet' dediklerini aktararak, daha güçlü devlet, mutlu millet için evet kararı aldıklarına dikkati çekti.

 

Devletin süratli kararlar aldığı, TBMM'nin aktif ve etkin olduğu bir sistemin kurulmadığı takdirde 15 Temmuz'da harekete geçenlerin tekrar harekete geçeceklerine işaret eden Bahçeli, Türkiye'den intikam almak için kuyruğa girenlere karşı tarafsız duramayacaklarını, 48 yıldır hakkın, hukukun, haysiyetin, milli namus ve bekanın tarafında olduklarını bildirdi.

 

Bahçeli, "Namussuzlar bunu anlayamayacaktır. Devletin adalet yörüngesine sabitlenmesi gerekmektedir. Siyasetin toplum sözleşmesinin sınırlarına çekilmesi elzemdir. Türk devlet geleneği neyi buyuruyor, neyi işaret ediyorsa biz oradayız, onu yapıyoruz, orada olacağız" dedi.

  

Bahçeli, 15 Temmuz'da da benzerinin görüldüğünü, Türk milletinin zaaf anını kollayanların hiç boş durmadığını, yarım kalmış işgal emellerini tamamlamaya çalışanların ara vermediğine işaret etti.

Bu kez yöntemlerinin, kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçiler yetiştirme ve gayri milli zihniyetlerle eylem ve amaç birliği yapmak olduğunu bildiren Bahçeli, konuşmasında şunları kaydetti:

 "15 Temmuz ihanet ve melanetine bakınca bu konuda epey bir mesafe almış oldukları hepimizin malumudur. Biz, vatan kaybına asla müsaade edemeyiz.

Biz, bu zillete asla katlanamayız. Rengini şehitlerimizin kanından almış al bayrağımızın düşmesini, bağımsızlığımızın haykırışı olan İstiklal Marşımızın susmasını, inancımızın mukaddes çağrısı olan ezanımızın kesilmesini, nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını asla sineye çekemeyiz. Çünkü biz Türk milletiyiz.

 

 

" KONU VATANSA, SİYASET İKİNCİ PLANDADIR 

 

Türkiye'nin durdurulamayacağını söyleyen Bahçeli, bu vatanı, milleti, devleti son damla kanlarına kadar müdafaa edeceklerini, güvenliği tehdit edenlere karşı mücadele halinde olduklarını ifade etti.

 

 "Millet tektir, vatan tektir, devlet tektir, bayrak tektir, dil tektir. Türkiye, millete mensubiyet şuuru taşıyan herkesindir. Bu cennet ülke 16 Nisan'ın bereket ve birlik ruhuyla sonsuzluğun ufkuna ulaşacaktır. Kendimize güveniyor, milletimize inanıyoruz.

 

 

Ayağımıza kurşun sıkmayacağız, papaza kızıp oruç bozmayacağız. Ezik durmak, boyun bükmek, 15 Temmuz'u akıldan çıkarmak asla yok. Biz kardeşiz, biz milletiz, biz hep birlikte Türk vatanı, Türk devletiyiz. Önümüze bakacağız, el ele, omuz omuza, yürek yüreğe olacağız. Konu vatansa, siyaset ikinci plandadır. Konu bekaysa, geçmişi unutmadan, içi içe geçmiş sıkılı yumruklarla geleceğe bakmamız şarttır."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyasi Partiler haberleri
Köşe Yazarları
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Cesur Gazete
© Copyright 2013 CesurGazete.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Dost İnternet Siteleri
Milliyetçi Hareket Partisi
Dost İnternet Siteleri
Yıldıray Çiçek Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Dost İnternet Siteleri
Emre Çakır Yazıları
Dost İnternet Siteleri
Ortadoğu Gazetesi
escort bayan sex Olgun Sex escort escort sex izle sikiş porno izle porno türk porno escort bayan giresun escort kars escort bayan escort malatya escort porno sex izle